اثرات سیگار بر ایمپلنت دندان

اثرات سیگار کشیدن بر موفقیت ایمپلنت های دندان

تاریخ: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ نویسنده: دکتر اعتمادی‌فر

اشتراک‌گذاری:

 

بسیاری از افراد که سیگار می کشند سوال می پرسند که آیا آنها هنوز واجد شرایط کاشت ایمپلنت دندان هستند و آیا این جراحی موفقیت آمیز خواهد بود. دریافت ایمپلنت های دندانی برای فرد سیگاری امکان پذیر است ، اگرچه که لازم است فرد عادت خود را برای بهترین نتیجه کاشت دندان تحت کنترل قرار دهد و مراقبت های بیشتری را می طلبد.

تحقیقات نشان داده است، افرادی که سیگار می کشند، در خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت پس از جراحی هستند و ممکن است با سرعت کمتری بهبود بیابند. بنابراین احتمال موفقیت کاشت ایمپلنت کاهش می یابد.

 

تاثیرات سیگار بر ایمپلنت این ویدئو را ببینید.

 

به دلیل تأثیر مضر نیکوتین ، دخانیات و دود ، جراحی کاشت دندان برای هر فرد سیگاری موفقیت آمیز نخواهد بود.

 

به چندین دلیل سیگار کشیدن می تواند مانع جراحی کاشت ایمپلنت دندان شود:

 

• دود سیگار باعث صدمه به لثه ها و استخوان های اطراف می شود:

دود سیگار بافتهای دهانی موجود در قسمت داخلی دهان شما را می سوزاند و حتی می تواند به غدد بزاقی آسیب برساند یا آن را مسدود کند و این باعث خشکی دهان می شود. و کمبود بزاق می تواند منجر به پوسیدگی دندان و بیماری لثه شود – تضعیف استخوان و لثه هایی که از ایمپلنتهای شما پشتیبانی می کنند.

• نیکوتین باعث کاهش روند بهبودی در سیستم دفاعی و سیستم ایمنی بدن می شود:

 

نیکوتین – چه از طریق سیگار و چه از طرق دیگر وارد شود – جریان اکسیژن و خون را به استخوان و بافت دهان را محدود می کند. از آنجا که برای بهبودی به این اکسیژن و جریان خون اضافی احتیاج دارید ، قرار گرفتن در معرض نیکوتین باعث کاهش سطح دفاعی سیستم ایمنی بدن و توانایی های بهبودی کلی بدن می شود.

• دخانیات و نیکوتین مانع از آمیختن استخوان با ایمپلنت می شوند:

سیگار کشیدن نه تنها از طریق کاهش جریان خون و اکسیژن توانایی بهبودی صحیح را کاهش می دهد ، بلکه می تواند بر تراکم استخوان سازی و پیوند ایمپلنت و استخوان اطراف آن نیز، تأثیر بگذارد. آزمایشات بالینی نشان داده است که افراد سیگاری در مقایسه با افراد غیر سیگاری در معرض خطر بیشتری برای نارسایی استخوان تجمع هستند.

اثرات سیگار بر موفقیت کاشت ایمپلنت دندان

چه مدت بعد از جراحی ایمپلنت دندان می توانم سیگار بکشم؟

مانند هر عمل جراحی ، برای اطمینان از بهترین شانس موفقیت جراحی باید از دستورالعمل های قبل و بعد از عمل جراح دندانپزشک خود – مانند تنظیم غذا ، نوشیدن و سیگار کشیدن – مانند تنظیم غذا ، نوشیدن و سیگار کشیدن ، پیروی کنید.

حد الامکان قبل از عمل جراحی سیگار را متوقف کنید ، توصیه می شود حداقل یک یا دو هفته قبل از عمل خود این عادت را ترک کنید.

مدت زمانیکه شما بعد از عمل جراحی کاشت ایمپلنت قادر به کشیدن سیگارباشید ، ممکن است متغیر باشد ، اما به طور کلی توصیه می شود دو تا سه ماه صبر کنید تا بهترین شانس کاشت ایمپلنت برایتان حاصل شود.

در۳ روز اول بعد از جراحی ایمپلنت ، بدن شما لخته های خون در محل جراحی ایجاد می کند که از ورود مواد غذایی و باکتری ها به محل جلوگیری می کند. اقداماتی مانند استنشاق دود ، بیرون انداختن آب دهان یا مکیدن با نی می تواند این لخته های خون را شل و سست کرده و باعث عدم خشک شدن حفره شود – یک وضعیت فوق العاده دردناکی را بوجود می آورد. بنابراین بسیار مهم است که حتما تا ۷۲ ساعت بعد از جراحی سیگار نکشید.

 

چگونه می توان خطر عوارض بعد از جراحی ایمپلنت دندان را کاهش داد؟

در اینجا مراحلی وجود دارد که می توانید برای مراقبت از ایمپلنت و افزایش شانس موفقیت بعد از جراحی کاشت دندان استفاده کنید:

• بهترین راه برای کاهش خطر خرابی کاشت و بهبود سلامت کلی ، قطع مصرف سیگار است. بسیاری از برنامه های ترک سیگار یا منابع آنلاین را پیدا می کنید که می توانند در شروع کار به شما کمک کنند.
• حداقل یک هفته قبل از جراحی و حداقل دو ماه پس از جراحی مصرف سیگار را متوقف کنید.
• دندان های خود را مسواک زده و بعد از سیگار کشیدن از جت آب دندان استفاده کنید.
• برای پاکسازی منظم و معاینات منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

 

حداقل تا چند هفته بعد از جراحی ایمپلنت نباید سیگار کشید

 پاسخی بگذارید