ایمپلنت معمولی

تاریخ: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ نویسنده: دکتر اعتمادی‌فر

اشتراک‌گذاری:

ایمپلنت چیست؟

هر عضو مصنوعی بدن ایمپلنت نامیده می شود موضوع ما ایمپلنتهای دندانی می باشد.که از جنس تیتانیوم هستند و سازگار با بدن انسان می باشند.

ایمپلنت چطور انجام می شود؟

در ایمپلنت ما ابتدا استخوان را بررسی میکنیم زیرا ایمپلنت باید در یک عرض استخوان مناسب انجام شود . کاشت پیچ یا فیکسچر را در یک جلسه نیم ساعته انجام می دهیم.عکسهای تشخیصی گرفته شده و کاشت انجام می شود. گاهی که عرض استخوان مناسب نباشد پیوند هم انجام می دهیم در پیوند از مواد مصنوعی استفاده می شود این مواد استخوان ساز هستند و کمک می کنند تا استخوان محکم شود. در مواردی ممکن است حین درمان نیاز به پیوند باشد گاهی نیاز است ابتدا پیوند انجام شود بستر فراهم شود و سپس ایمپلنت کاشت شود.حال که کاشت ایمپلنت انجام شد بیمار باید چند ماهی صبر کند تا فیکسچر درون فک محکم شود. بسته به نوع درمان شما تصمیم میگیریم که چند ماه باید صبر کنید. دلیل این توقف چند ماهه این است که پیچ درون فک شما کاملا جوش بخورد بعد از این توقف ما روی پیچ را باز میکنیم و مجدد دو هفته صبر میکنیم سپس قالبگیری جهت تاج دندان انجام می شود . قالب فرستاده می شود لابراتوار و پس از ساخت روکش برای کلینیک ارسال شده و برای بیمار چسبانده می شود. روکشها ابتدا با چسب موقت چسبانده می شوند و بعد از مدتی چسب دایم زده می شود. لیزر تراپی هم جهت کاهش درد و خونریزی انجام می شود . لیزر میزان درد و خونریزی بعد از درمان را تا ۹۰ درصد کاهش می دهد.

در کلینیک دکتر اعتمادی فر بدلیل استفاده از لیزر پرتوان اربیوم ایمپلنتها به روش معمولی نیز بدون درد و خونریزی صورت می گیرد.

نمونه ایمپلنت های دندانی انجام شده در کلینیک را از اینجا ببینید.