زیبایی و اطلاح خط لبخند

Beauty and Smile Line Refinement

تاریخ: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ dr etemadifar

Share:

داشتن لبخند زیبا می تواند افراد را جذاب‌تر کند. لبخند زیبا، نتیجه هماهنگی و هارمونی اجزاء صورت و فک و شکل دندان هاست. و اصلاح طرح لبخند به منظور طراحی لبخند زیبا صورت می گیرد.

داشتن دندان‌های بدرنگ و نامرتب می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش اعتماد به نفس شما داشته باشد. برای رسیدن به لبخند هالیوودی ممکن است تغییراتی در فرم لثه، طول دندان، فاصله و برجستگی دندان ها ایجاد شود تا در نهایت لبخندی زیبا حاصل شود. در واقع رابطه مستقیمی بین اجزای صورت، اندازه ها و رنگ و شکل آنها در ترکیب با یکدیگر وجود دارد که رعایت تناسب این روابط چهره را خواستنی و دوست داشتنی می کند.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

 

اصلاح طرح لبخند، طراحی لبخند یا لبخند هالیوودی به نمایش گذاشتن دندان‌ها و لثه‌ها در وضعیت مناسب گفته می‌شود که با جذابیت خاصی روی چهره‌ی فرد کاندید جلوه نمایی می‌کند و او را زیباتر نشان می‌دهد. این فرآیند بهبود لبخند و داشتن لبخند زیبا است که توسط دندانپزشک زیبایی از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان انجام می‌شود. این روش‌های زیبایی عبارتند از:

با این روش ها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد در دندان ها اصلاح می شود و لبخندی زیبا و جذاب به فرد هدیه می‌شود.

نکته قابل توجه در اصلاح طراحی لبخند این است که، این درمان تنها برای افرادی که دارای دندان‌های نامرتب یا خراب و شکسته، و یا بد رنگ هستند، انجام نمی شود حتی برای کسانی که دندان های خوب و سالم دارند نیز گاهی با تغییراتی کوچک در فرم و یا سفید کردن دندان ها می‌توان تغییر مثبت و چشمگیری را در ظاهر شخص ایجاد نمود.

نمونه درمانهای اصلاح خط لبخند در کلینیک دکتر اعتمادی فر را می توانید از here .

انواع روش‌های اصلاح طرح لبخند

هر دهان و دندانی ویژگی‌های خاصی دارد و درک این ویژگی‌ها می‌تواند به ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی مناسب به هر فرد کمک کند. معمولاً، اصلاح لبخند لثه ای و اصلاح طرح لبخند دارای متد متعددی است و این فرایند می‌تواند ترکیبی از روش‌های زیر باشد که تشخیص و روند کار به عهده متخصص و دندندانپزشک زیبایی است:

۱) باندینگ دندان:

باندینگ دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی مطمئن و بی‌خطر است که برای بهبود ظاهر خراشیده، ترک خورده یا تغییر رنگ داده دندان‌ها به منظور اصلاح طرح لبخند استفاده می شود. از این روش می‌توان برای حذف فضاهای خالی بین دندان ها و نیز تغییر اندازه یا شکل دندان استفاده کرد. این روش در زمان کم و کمتر از یک ساعت امکان پذیر است. در باندینگ دندان می توان از بهترین رنگی که با دندان فرد مطابقت دارد برای تغییر رنگ دندان استفاده کرد.

۲) سفید کردن دندان:

 

سفید کردن دندان های حرفه ای راهی بسیار مؤثر برای روشن کردن رنگ طبیعی دندان های شما بدون آسیب رساندن به آنها است. شما باید سینی هایی بسازید که بطور خاص در دهان مانند سوراخ های لثه قرار گیرند. ژل سفید کننده سپس در سینی ها قرار داده می شود و به شما روال عادی داده می شود که در خانه از آن پیروی کنید.

چرا ممکن است به سفید کردن دندان احتیاج داشته باشم؟

دندانپزشکان ممکن است سفید کردن دندان را بدلایل زیر پیشنهاد دهند:

  • اگر دوست دارید دندانهای سفیدتر داشته باشید.
  • برای بهبود ظاهر دندان هایی که در طی سال ها تیره شده اند.
  • برای از بین بردن لکه های ناشی از قهوه ، نوشیدنی ها یا سیگار کشیدن

what is the benefit for me?

سفید کردن دندان های حرفه ای به شما لبخند روشن تر ، اما همچنان لبخندی طبیعی می بخشد و باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

اطلاعات بیشتر در مورد بلچینگ….

 

۳) لمینت دندان:

 

 

لمینیت دندان نیز قابلیت اصلاح تعدادی از مشکلات و ترمیم زیبایی دندان برای اصلاح طرح لبخند را دارد. این نوع روکش بر روی دندان ها قرار می گیرد و به این ترتیب مشکلات ظاهری آنها همچون خراشیدگی، کجی، و تغییر رنگ را پنهان می کند. فقط در طول دو جلسه درمانی، لمینت دندان می تواند به شما یک لبخند حیرت انگیز هدیه دهد.

اطلاعات بیشتر در مورد Laminate…..

 

۴) روکش دندان:

برای ترمیم سریع دندانهای اسیب دیده یا بعد از عصب کشی دندان برای ماندگاری بیشتر دندان، می توان از یک روکش سرامیک با دوام که منطبق با رنگ طبیعی دندان شماست، استفاده شود.

 

 

اطلاعات بیشتر در مورد روگش های دندانی…….

 

۵) بریس‌های ارتودنسی

 

سه سیستم ارتودنسی (بریس های نامرئی و بریس های شفاف سرامیکی و لینگوال ) وجود دارد که با استفاده از یک سری بریس‌های شفاف پلاستیکی، با احتیاط و به آرامی دندان‌های شما را صاف و مرتب می‌سازد.

 

 

اطلاعات کامل در مورد Orthodontic…..

 

۶) پر کردگی به رنگ دندان:

استفاده از کامپوزیت، جذاب تر و ایمن تر از روش های قدیمی است که در آنها از فلز برای پر کردن دندان ها استفاده می شود. امروزه می توان پر کردگی های فلزی قدیمی دندان را با مواد کامپوزیت دندانی سفید جایگزین کرد و به این ترتیب طرح لبخند را زیباتر جلوه داد.

 

۷) کاشت دندان:

 

اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، کاشت دندان و ایمپلنت را به شما توصیه می کنیم و توصیه می شود برای این منظور از یک انکور برجسته برای روکش دندانی یا بریج (پل دندان) استفاده شود.

 

اطلاعات بیشتر در مورد Implant….

 

۸) اصلاح لبخند لثه ای

 

در بعضی افراد هنگام لبخند، که طول تاج دندانهایشان کوتاه است و در حین لبخند و صحبت مقداری از لثه ها دیده می شود ، که به این حالت لبخند لثه ای می گویند. این مشکل امروزه به لطف پیشرفت‌هایی که در علم دندانپزشکی روی داده قابل اصلاح است. برای درمان لبخند لثه ای با یک جراحی بسیار آسان و ساده با بی حسی موضعی مقداری از لثه ها بالا برده می شود و سپس با درمان لامینیت و یا ونیر کامپوزیت ظاهر لبخند بازسازی می شود .

مسئله بدحالت لبخند لثه ای در بعضی موارد مربوط به کوتاهی لب بالا و یا هایپراکتیو بودن عضلات لب داوطلب اصلاح طرح خنده لثه ای است که در این مواقع با جراحی پلاستیک و تغییر موقعیت لب بالا و یا تزریق بوتاکس و شل کردن عضلات لب بالا ظاهر خنده فرد قابل درمان و بازسازی است.

روش های اصلاح لبخند لثه ای

 

  • در بعضی از بیماران که طول تاج دندان ها کوتاه است و در حین لبخند و صحبت مقداری از لثه هایشان دیده می شود، ابتدا با یک جراحی بسیار آسان و ساده لثه، با بی‌حسی موضعی مقداری از لثه ها بالا برده می شود و سپس با درمان لمینت و یا ونیر دندان ظاهر لبخند بازسازی می شود.
  • گاهی مشکل لبخند لثه ای مریوط به فرم وراثتی فک ها و استخوانهای صورت می باشد در این موارد طول یک سوم میانی صورت بلند است . مشکل زیبایی این بیماران با انجام جراحی فک و بالابردن آن حل می شود.
  • در بعضی موارد حالت لبخند لثه ای مربوط به کوتاهی لب بالا و یا هایپراکتیو بودن عضلات لب است ، این موارد با جراحی پلاستیک و تغییر موقعیت لب بالا و یا تزریق بوتاکس و شل کردن عضلات لب بالا قابل درمان است.

اطلاعات بیشتر در مورد Crown lengthening.….

۹) ونیرکامپوزیت دندان:

ونیر دندانپزشکی، پوسته های نازک و سفارشی هستند که از مواد رنگی دندان ساخته شده اند و برای پوشش جلوی دندان ها و بهبود ظاهر کلی آنها طراحی شده اند.

اطلاعات کامل در مورد ونیر کامپوزیت…..

 

طراحی دیجیتال اصلاح خط لبخند:

 

 

 

نمونه درمانهای اصلاح خط لبخند در کلینیک دکتر اعتمادی فر را می توانید از here .